Άρθρα για την υγεία

Τελευταία Άρθρα
Στη Γιουβέντους το derby d’Italia

Το πολυαναμενόμενο ιταλικό ντέρμπι της 13ης αγωνιστικής, il derby d’Italia κατά τους γείτονες, ήταν υπόθεση της Γιουβέντους.

Οι «Μπιανκονέρι» νίκησαν 2-0 την Ίντερ με δύο γκολ από τους Αντριέν Ραμπιό και Νικολό Φατζόλι στο δεύτερο ημίχρονο (ενδιάμεσα ακυρώθηκε τέρμα του Ντανίλο) και ολοκλήρωσαν την προσπάθεια προσπέρασης των «Νερατζούρι», καθώς από το -2 βρίσκονται πλέον στο +1 απέναντί τους, ανεβαίνοντας στην πέμπτη θέση.

Στο πρώτο ημίχρονο πάντως οι Λομβαρδοί ήταν καλύτεροι και είχαν σημαντικές ευκαιρίες, τις περισσότερες από τις οποίες σπατάλησε ο Λαουτάρο Μαρτίνες.

Μετά το 1-0 ο ρυθμός έγινε… run & gun, οι παίκτες του Αλέγκρι βρήκαν χώρους, είχαν δοκάρι με τον Κόστιτς και τελικά «κλείδωσαν» τη νίκη στο 84ο λεπτό με τον νεαρό Φατζόλι.